Lazac Úszóiskola
Úszásoktatás a Balatonnál

ALAPELVEK:

Legfontosabb cél, hogy minden növendék szabályos technikával sajátítsa el az egyes úszásnemeket. Ez aprólékosan, lépésről lépésre történik, hogy rossz mozdulatok ne rögződjenek, mert ezt később nehéz kiküszöbölni.

Ez igazán úgy valósítható meg, hogy kezdő gyerekeknél egyszerre maximum 3 fővel dolgozom! Így hatékonyabban és gyorsabban lehet oktatni. Magas létszámú csoportoknál szinte lehetetlen precízen végrehajtatni a mozdulatokat, ritkán kerül rájuk a sor, vagy nem tudom javítani egyszerre a hibákat.

5 éves kortól tanítom a gyerekeket, mivel a tanuláshoz kell már egy bizonyos értelmi szint és fizikai erő!

Addig jó, ha a szülővel fürdenek, játszanak, megszokják és szeretik a vizet!

(Azért ne fizessen a szülő, hogy csak játszanak a gyermekével!)

Ha a növendék a fejét már meri a vízbe tenni, onnan látványos és gyors fejlődést garantálok szinte óráról órára!

A legelső óra

A foglalkozáson a szülő bent lehet, figyelemmel kísérheti a közös munkánkat. Engem nem zavar a jelenlétük, sőt!

Ez több szempontból is jó:

1. Ha a gyermek már apró sikereket ér el, megdicsérik, arra ő büszke a szülők előtt!
  2. Anyukája, apukája is szereti látni, ha fejlődik és ügyes a gyermeke.
  3. Testközelből látják a módszereimet, eldönthetik, hogy megfelel-e az elvárásaiknak.

Az óvódás korú gyermekek nálam 5 hónap alatt heti 2-3 foglalkozással már szabályosan úsznak (mell, hát, gyors), óránként 15-20 hosszt teljesítenek. (1 hossz 25 m)

Nem a versenyzés a fő profilunk, de az ügyesebbek részt vesznek a Megyei Diákolimpián, ahol minden évben nyerünk arany, ezüst és bronzérmeket.

Rendszeresen készítek fel „ lazacokat” a balaton átúszásra, már alsó évfolyamosok is teljesítették.

Évente 3-szor rendezünk háziversenyt! Szerencsére a magas létszámunk miatt minden évfolyamnak külön tudjuk szervezni!

Akik hosszabb ideje járnak már hozzám, azok alkalmanként már 1,5; 2; 3 km-t is úsznak tudásszintjüknek megfelelően! Ez már kiváló teljesítmény, és mint tudjuk az úszás az egyik legegészségesebb mozgás.

Az óráimon fegyelem van, hisz a tanuláshoz, munkához ez elengedhetetlen!

Hangos vagyok, ez természetes, mert a vízben lévő gyermekkel halkan nem lehet kommunikálni. Úszás közben is gyakran javítom a hibákat, igyekszem elérni, hogy maximálisan koncentráljanak a gyerekek a feladatra!

Hangos a dicséretem is, fontos motivációs tényezőnek tartom! Természetesen rövid viccelődés, játék is van munka közben, hiszen a kikapcsolódás is szükséges.

Büszke vagyok rá, hogy nálam a lemorzsolódás minimális!

Bármikor meg lehet tekinteni a munkámat, el lehet dönteni, hogy megfelelőek-e a módszereim.

Előre soha nem kell fizetni, csak a megtartott foglalkozás után!

A legelső óra

Asztali nézet